Tajemniczy świat pod stopami

Autor: Charlotte Guillain
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Tajemniczy świat pod stopami” to nietypowa, a zarazem fascynująca przygoda i podróż do wnętrza ziemi.

To niezwykła książka, to rozległa harmonijka ze stron, otwierająca się na imponującą długość 2,5 metra. Po rozłożeniu przedstawia plakat w formie pionowej panoramy, która przenosi młodych czytelników przez różne warstwy w samo jądro Ziemi.

Możemy ją czytać strona po stronie jak tradycyjną książkę, tyle że w pozycji horyzontalnej. Dziecko stopniowo odkrywa kolejne warstwy, które znajdują się pod naszymi stopami. Dwustronna rozkładana lektura zabierze małego czytelnika w fascynującą podróż głęboko pod ziemię. Jedna strona pokazuje, co znajdziemy pod powierzchnią miasta, a odwrotna rozkładówka przedstawia wnętrze planety, gdzieś w plenerze.

Razem z dziećmi będziemy wędrować na kartach książki przez wszystkie kolejne warstwy skorupy ziemskiej, by wreszcie dotrzeć do płaszcza, jądra zewnętrznego i jądra wewnętrznego naszej planety.

Prosty, przyjazny, ale i bogaty w informacje tekst wyjaśnia cechy różnych warstw, od rur i przewodów, które wspierają naszą cywilizację, po stare kości, podziemne rzeki i kopalnie węgla. Odwrotna strona plakatu przenika przez magmę, a następnie warstwę minerałów, wapienia, skamielin i wreszcie wraca do świata, tym razem wiejskiego, a nie miejskiej ulicy.

Książka w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, jak różnorodne są poszczególne warstwy skorupy ziemskiej. Wyjaśnia np. w jaki sposób formują się stalaktyty i stalagmity, jak powstał węgiel, czy też skąd bierze się lawa w wulkanach. Dzieci obserwują, jak zabudowane jest wnętrze Ziemi, jakie skarby można znaleźć pod jej powierzchnią, jakie zwierzęta mają tu swoje kryjówki.

„Tajemniczy świat pod stopami” to szczegółowa i pięknie wydana książka, która poszerzy wiedzę małych czytelników oraz zainspiruje ich do myślenia o naszej planecie. Jednocześnie zaoferuje możliwość odkrywania świata poprzez szczegółowe doświadczenia edukacyjne. Książka przeznaczona jest dla młodych pasjonatów nauki i dla wszystkich ciekawskich dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.