Dzień dobry, do widzenia. Magiczny słownik antonimów

Autor: Delphine Chedru
Wydawnictwo: Wytwórnia
Liczba stron: 46
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

“Dzień dobry, do widzenia. Magiczny słownik antonimów” to ilustrowana książka ukrywająca na każdej stronie po dwa obrazki i ich przeciwieństwa.

Książka prezentuje dwadzieścia jeden antonimów (czyli wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu), w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim.

Pary słów można znaleźć na każdej ze stron i są one widoczne przy użyciu filtrów w dwóch kolorach. W ten sposób dziecko uzyska dobre wyobrażenie, o co chodzi w przeciwieństwach lub parach słów. W końcu jedzenie może smakować np. słodko lub słono, sen może zmienić się w koszmar, coś może być bliskie lub dalekie. Zabawne ilustracje ożywiają się dzięki dołączonemu filtrowi w kolorze czerwonym i niebieskim, który znajduje się na końcu książki.

Grafika i napisy w książce są zrobione w taki sposób, że patrząc raz przez czerwony, a potem niebieski arkusz foli dziecko widzi przeciwstawne rzeczy. Czerwony filtr powoduje, że ilustracja o tym samym kolorze znika, a pojawia się niebieska i odwrotnie. Wszystkie przekłady przedstawione są w sposób dowcipny, ale zrozumiały dla małego czytelnika.

Interaktywna jakość lektury przyciąga uwagę dzieci i zachęca je do nawiązania kontaktu ze słowami, które są im znane, jednocześnie zapewniając im rozrywkę.

“Dzień dobry, do widzenia. Magiczny słownik antonimów” to książeczka z niespotykaną grafiką i ciekawą treścią. To trójjęzyczny słownik antonimów i pomoc dydaktyczna w nauce języków obcych. Lektura ma solidną obudowę i oklejony grzbiet w kolorze czerwonym. Jest to kolejna propozycja, która uczy dziecko przez zabawę, w tym wypadku obok języka polskiego, słów angielskich i francuskich.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.