Klub Małego Patrioty

Autor: Dariusz Grochal
Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 12
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Klub Małego Patrioty” to seria kolorowych zeszycików dla dzieci, które mają za zadanie wyrobienie w dziecku postawy patriotycznej i zaszczepienie miłości do Ojczyzny.

Są to niewielkie, 12-stronicowe książeczki w miękkiej oprawie. Dziecko przeglądając kartki, odkrywa swoją Ojczyznę oraz wartościowe postacie z dziedziny nauki, kultury i historii.

Każda książeczka ma na celu przybliżać najmłodszym czytelnikom obraz Polski i jej bohaterów, wzbudzić postawę patriotyczną oraz zapoznać dzieci z polskimi symbolami, osiągnięciami i sławnymi ludźmi.

Oprócz wielu interesujących ciekawostek dzieci znajdą tu przyjemne dla oka ilustracje. Barwne rysunki niewątpliwie zaciekawią dziecko, przykują jego uwagę i sprawią, że będzie chciało posłuchać krótkich opowiadań napisanych prostym i zrozumiałym językiem.

Młody czytelnik pozna między innymi: historię polskiego herbu, flagi, hymnu, najważniejsze święta narodowe i sąsiadów Polski. Dowie się, jakie miejsca w Warszawie powinno odwiedzić każde dziecko. Przeczyta o znanych artystach, odkrywcach i podróżnikach. Przyglądnie się polskiej motoryzacji, samolotom oraz statkom.

Dla uatrakcyjnienia książeczek każda z nich, po wewnętrznej stronie ma kolorowankę, ale i możliwość np. wklejenia swojej fotografii. Natomiast na tylej okładce znajdziemy proste łamigłówki.

„Klub Małego Patrioty” kosztuje śmieszne pieniądze, ponieważ za każdy zeszycik zapłacimy około 7 złotych. Rozmiar książeczek jest na tyle wygodny, że nawet zasugerowałabym zabranie jednej z nich np. w podróż. Przeczytanie książeczki zajmuje chwilę i być może jakaś informacja zakorzeni się w głowach naszych słuchaczy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.