Czerwony Kapturek swoimi słowami

Autor: Sonia Chaine
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Czerwony Kapturek swoimi słowami” to książeczka przeznaczona dla dzieci do aktywnego opowiadania znanej historyjki o tytułowej bohaterce.

Czerwony Kapturek przedstawiony jest za pomocą symboli. Wszystkie postacie i rekwizyty mają formę łatwo dających się skojarzyć piktogramów: tytułowa bohaterka, mama, babcia, myśliwy – będący trójkątami o różnej wielkości i barwie, wilk – który reprezentowany jest przez czarne nożyce, las przedstawiony jako zielony kwadrat i dom jako pomarańczowy kwadrat.

Do książeczki dołączona jest legenda, która przedstawia postacie i dodatkowe rekwizyty występujące w opowieści. Natomiast na odwrocie zakładki z tasiemką znajdziemy wypunktowane streszczenie baśni. Bajkę można opowiadać według cyferek, które tworzą nam ściągę, ponieważ każdy numer przyporządkowany jest do strony w książeczce. Możemy zachęcić też dziecko i puścić wodze fantazji, aby stworzyło własną, niepowtarzalną wersję tej znanej historii. Jest też instrukcja, w której krótko wyjaśniono, jak bawić się z książką.

„Czerwony Kapturek swoimi słowami” to zaskakująca książka interaktywna, rozwijająca dziecięcą kreatywność, umiejętność logicznego, abstrakcyjnego myślenia i wysławiania się. Świetnie też sprawdza się do zapamiętywania poszczególnych piktogramów. Adaś nie miał w ogóle problemów, nie mylił symboli i fajnie opowiedział historię Czerwonego Kapturka. Niewątpliwie jest to ciekawa pozycja dla dzieci powyżej 3 roku życia. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.