Zaginiona wyspa

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Zaginiona wyspa” to książka podróżniczo-przygodowa, która składa się z dwóch przeplatających się fikcyjnych opowieści. Jedna to współczesny komiks Nikoli Kucharskiej. Druga pochodzi z XIX wieku i ma formę dziennika naukowo-badawczego Alojzego Rzepy.

Nikola jest narratorką komiksową we współczesnym czasie, która podpisuje kontrakt na wydanie własnej książki, na dodatek dostaje wolną rękę w wyborze jej formy i tematu. Niestety nie potrafi się do niej zabrać, a czas do oddania twórczości powoli się kończy. Tak się złożyło, że wygrywa w loterii telefonicznej łódź na tydzień, do własnej dyspozycji. Dlatego bez zastanowienia postanawia uciec od niekończących się telefonów od wydawców i daje się porwać przygodzie.

Za sprawą szczęścia i zmiennych warunków atmosferycznych Nikola trafia na wyspę, gdzie przypadkowo znajduje skrzynię z tajemniczym dziennikiem doktora Alojzego Rzepy. Mężczyzna w roku 1889 rozbił się w tych okolicach, lecąc skonstruowanym przez siebie samolotem. Jako rozbitek zaczął szczegółowo spisywać wszystko, co zaobserwował w ciągu swojego pobytu na tajemniczym lądzie. Tak zaczyna się przygoda Nikoli z tym niezwykłym miejscem, znalezionym dziennikiem i pisaniem własnego pamiętnika.

Dziennik dr Rzepy to naukowo-podróżnicze notatki, w których zapisywał to, co poznał i zaobserwował. Począwszy od tajemniczych, nieznanych ludzkości plemion, przez ich kulturę, religię i zwyczaje, po niezwykłą faunę i florę. Wszystko starannie zilustrował.

Fabuła jest przepełniona fascynującymi i niebezpiecznymi zdarzeniami Nikoli, która czytając zapiski doktora, podąża również jego śladem. Każda strona z dziennika dr Rzepy niezwykle ją inspiruje, ale i napełnia niepokojem.

Historie splatają się i łączą przeszłość z teraźniejszością. Samo oglądanie obrazków zachwyca, a dodając do tego podróżniczo-przygodową treść otrzymujemy świetne dopełnienie.

Charakterystyczną kreskę Nikoli Kucharskiej możecie także podziwiać w „Legendach polskich dla dzieci w obrazkach”, „Mitach greckich dla dzieci w obrazkach”, „Jak to działa? Zwierzęta”, „Jak to działa? Budowle”, „Róża, a co chcesz wiedzieć? Komiks edukacyjny o technologiach dla dzieci”, „Czy ktoś widział zajączka?”, do których serdecznie Was zapraszam.

„Zaginiona Wyspa” to album wydany nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to książka fascynująca i intrygująca, przepełniona serią niesamowitych fikcyjnych odkryć, które potrafią mocno przyciągnąć uwagę młodego czytelnika. Lektura wciąga od pierwszych stron, czyta się ją bardzo szybko. Piękne ilustracje autorstwa Nikoli Kucharskiej sprawiają, że książka jest estetyczna i jednocześnie zabawna, opiera się na prostych skojarzeniach, dzięki czemu młodym czytelnikom będzie łatwiej poznać tajemnicze światy dr Rzepy i Nikoli. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.