Książki nie mają skrzydeł

Autor: Brynne Barnes
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

Dzisiejsza propozycja zabiera małego czytelnika na wyprawę w świat, w którym wszystko jest możliwe. „Książki nie mają skrzydeł” to niezwykle magiczna, rymowano-poetycka lektura dla dzieci z bardzo detalicznymi, przepięknie przedstawionymi ilustracjami.

Niepowtarzalna stylistyka książki prowadzi dziecko przez krainę książkowych baśni, bajek i opowieści.

Już od pierwszej strony dowiadujemy się, że ta lektura, to coś więcej niż książka, a ilustrator pokazuje nam dziewczynkę i chłopca z pieskiem, które wchodzą w literacki świat wyobraźni.

W jednej chwili widzimy piracki okręt, w drugiej szczyt lodowej góry, który przestaje istnieć tylko wówczas, gdy zbraknie w nim najważniejszego czytelnika. Zobaczymy ogromne, latające ptaki i łódź podwodną, by zanurzyć się w głębinach. Spotkamy smoka i wredną kreaturę, warzącą zieloną miksturę.

Tekst stanowi poetycki i inspirujący hołd złożony książkom. Oszałamiające kolorami i formami ilustracje ukazują bezgraniczną moc książek, która jest zawsze czymś więcej niż treścią na papierze – kraina myśli nie ma granic.

„Książki nie mają skrzydeł” jest magiczną opowieścią o wartościowych walorach edukacyjnych, pozwalającą rozwijać w dziecku wyobraźnię, wrażliwość i zamiłowanie do czytania. Uczy moralnych wartości i szacunku do książek. Jednocześnie przypomina, jak ważne jest, by na co dzień wierzyć w magię oraz książki, które oferują znacznie więcej niż, na to wskazuje.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.