Tyczka w Krainie Szczęścia

Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

“Tyczka w Krainie Szczęścia” jest magiczną opowieść o przyjaźni, odwadze i tytułowym szczęściu.

Gdy mały Daniel nie może zasnąć, jego opiekunka Julia opowiada mu historię ze swojego dzieciństwa.

Kiedy kobieta była małą dziewczynką, jej starszy brat Tomek zaginął bez wieści. Dziewczyna bardzo tęskniła za bratem i niechętnie się sama bawiła. Rodzice Julii chcieli, aby ona pomimo tragedii, jaka spotkała całą rodzinę, znowu zaczęła się uśmiechać, dlatego podarowali jej piękne, czerwone sanki. Prezent jej nie ucieszył, ale nie chciała jednak sprawić przykrości rodzicom, postanowiła więc go wypróbować. Zjeżdżając na nich niefortunnie, z wielkim hukiem uderza się i traci świadomość. Tuż po obudzeniu odnajdują ją owady z magicznej Krainy Szczęścia.

Dziewczynkę powitał pan Jacobi, dostojny chrząszcz we fraku. Zamieszkujące świat owady nazywają Julię Tyczką. Okazuje się, że jest to kraina, w której wszyscy są szczęśliwi. Dziewczynka spędza tam wspaniały dzień, zapominając na chwilę o smutku spowodowanym zniknięciem brata.

Tyczka zostaje sprzedana olbrzymiemu krabowi, który wykorzystuje swoją kolonię dzieci do wyławiania pereł. Wśród małych niewolników znajdował się także Tomek. Jak się bowiem okazało, zastraszony chrząszcz co roku dostarcza mu nowe dziecko do pracy.

Rezolutna dziewczynka nie chciała pogodzić się z losem i opracowała plan jak uciec od wstrętnego kraba. Dzięki pomysłowości i odwadze Tyczki-Julii, dzieciom udaje się pokonać Kraba i wrócić do domu.

“Tyczka w Krainie Szczęścia” jest bardzo starannie wydana. Z daleka rzuca się w oczy, głównie dzięki temu, że okładka została wydrukowana na perłowym papierze. Piękne ilustracje w książce odzwierciedlają pełną gamę uczuć opowieści. Polecam lekturę Waszej uwadze, ponieważ jest to mądra, pełna emocji i piękna pozycja, która po prostu powinna znaleźć się na półce waszego dziecka.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.