W tej bajce nie ma smoka

Autor: Lou Carter
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„W tej bajce nie ma smoka” to lektura o przełamywaniu schematów, sięganiu po własne marzenia i pielęgnowaniu wiary w siebie.

Ta historia miała być opowieścią o smoku, który schwytał księżniczkę i został pokonany przez dzielnego rycerza. Jednak smok nie chce uwięzić księżniczki i postanawia zostać bohaterem swojej własnej historii. Opuszcza jamę i rusza po przygodę.

Na swojej drodze napotyka Ciastka i pyta go, czy może występować w jego bajce. Niestety maluch z przykrością stwierdza, że taki stwór nie pojawia się w jego historii i odsyła go dalej.

Smok wędrując, spotyka Świnkę, która była w trakcie budowy domku, ale ona również nie potrzebowała żadnego smoka. Szedł dalej, gdzie napotykał kolejne osoby z kilku innych bajek, ale nikt nie potrzebował go u siebie w swoje opowieści.

Zrezygnowany pokonuje kolejny dystans i nagle na swojej drodze zauważa Jasia Fasolę, który umyka olbrzymowi. Jednak wszystko nagle się odmieniło, gdy olbrzym poczuł smoczą krew i zapragnął smoka zjeść. Nieszczęśliwym trafem olbrzym kichnął z taką mocą, że aż słońce zgasło, a wtedy zapanował wielki mrok. Nagle okazuje się jednak, że smok może uratować sytuację… ale w jaki sposób — odsyłam Was do lektury.

„W tej bajce nie ma smoka” to książeczka dla najmłodszych dzieci, która rozwija poznawczą ciekawość dziecka i pokazuje, że na postacie z bajek można spojrzeć zupełnie inaczej. Przyjazne i wesołe ilustracje oraz zaskakujące przygody smoka zainteresują młodych czytelników i sprawią, że spotkanie z bohaterami bajki minie w serdecznej atmosferze.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.