Przepis na miłość

Autor: Katharina Grossmann Hensel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Przepis na miłość” to dowcipna, pełna ciepła i uroku książka obrazkowa o zauroczeniu, zakochaniu się oraz miłości.

Głównym narratorem historii jest kilkuletni chłopiec, opowiadający historię swoich rodziców i próbujący wyjrzeć w przyszłości.

Mama i Tata pochodzą z dwóch, przeciwstawnych światów. Są to postacie o różnych osobowościach. Tata był kiedyś schludnym, młodym sklepikarzem, sprzedającym tylko czarno-białe rzeczy, Mama zaś była wtedy szaloną, zdezorganizowaną krawcową, która wiedziała, że jej sklep wyglądał jak śmietnik.

Każde z nich marzyło o miłości. Kobieta chciała mieć męża, z którym można by było tańczyć do białego rana i robić wspólny bałagan. Natomiast mężczyzna marzył o żonie, z którą mógłby przesiadywać w ciemnym mieszkaniu i grać w szachy.

Pewnego dnia dosłownie wpadają na siebie i cierpią z powodu takiej dezorientacji, że oboje muszą odwiedzić lekarza. Doświadczony doktor, widząc ich zachowanie, od razu postawił diagnozę…

„Przepis na miłość” to historia dla dzieci, która wyjaśnia czym jest to uczucie i jakie są drogi szukania szczęścia w miłości. Jest to wspaniała opowieść o przeciwieństwach, zabawna, figlarna, pełna marzeń i nadziei. Jak widać, osoby bardzo różniące się od siebie mogą stanowić dobraną i wzajemnie uzupełniającą się parę. Kolorowa mama i czarno-biały tata nie mogą bez siebie żyć, bo jak to mówią – przeciwieństwa się przyciągają. Mnie urzekła i wystawiam jej za to szóstkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.