Bose stópki. Joga dla dzieci

Autor: Filippa Odeval
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 56
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4-/5

„Bose stópki. Joga dla dzieci” przedstawiają bajkowe opowieści, które pobudzą dzieci do zabaw ruchowych, oddechowych i relaksacyjnych.

W lekturze opowiedziane są ciekawostki związane z jogą oraz szczegółowe opisy i ilustracje różnych pozycji tej techniki.

Elementy jogi wprowadzone do dziecięcych zabaw wspomogą harmonijny rozwój najmłodszych.

W środku znajdziemy rozdziały: Joga, Oddychanie, Relaks oraz Medytacja, a każdy z nich zawiera jogabajkę, którą wspólnie możemy przećwiczyć. W ostatniej części sami możemy tworzyć naszą jogiczną opowieść. Natomiast końcowy rozdział – Pozycje jogi – to zbiór wszystkich pozycji, które pojawiają się na kartach książeczki. Tytuł podaje przykłady 30 różnych pozycji z ich dokładnymi opisami poprawnego wykonania.

Przewodnikiem jest mądra małpa, która na stronach książki tłumaczy dlaczego składamy dłonie w geście namaste i co znaczy słowo joga. Poza tym uczy dzieci jak oddychać, nawiązywać kontakt z emocjami oraz medytować.

„Bose stópki. Joga dla dzieci” to ciekawy i kreatywny sposób na spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem. Naśladowanie oddychania lwa, utrzymywanie równowagi surfera i rozciąganie ciała z pewnością przyczyni się do świetnej zabawy. Jeśli lubicie jogę i chcecie, żeby Wasze dzieci poznały jej tajniki i łączyły zabawę z ruchem, to ta pozycja jest idealna.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.