Superpamięć dla dzieci

Autor: Paulina Mechło
Wydawnictwo: Sensus
Liczba stron: 128
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Superpamięć dla dzieci” to wartościowa książka, która uczy dziecko przez zabawę. Jest to zbiór wyzwań dla dzieci już czytających, pomoże on usprawnić ich procesy myślenia, co może z kolei wpłynąć na szybkość przyswajania wiedzy szkolnej.

W książce znajdziemy ponad sto różnorodnych ćwiczeń, które są łatwe, a wykonywane regularnie przynoszą wspaniałe rezultaty. Dzięki nim można poprawić zarówno pamięć i koncentrację, jak i też usprawnić logiczne myślenie.

Razem z dzieckiem w treningu będzie brał udział Móżdżek, który pomoże w rozwiązywaniu zadań. Móżdżek wspiera dziecko i motywuje do pracy, a czasem opowiada jakąś ciekawą historię, ułatwiającą zapamiętanie nowej informacji.

Proste ćwiczenia, prezentowane przez sympatycznego Móżdżka, który kibicuje dziecku w kolejnych sukcesach, są niezwykle skuteczne i wystarczy poświęcić im nawet kilka minut dziennie, by wkrótce zauważyć wspaniałe rezultaty.

Dzięki książce nasza pociecha pozna mnóstwo wskazówek do tego, jak prawidłowo i efektywnie ćwiczyć pamięć.

W trakcie pracy z lekturą będziemy odwzorowywać zapamiętane ułożenie figur, wypisywać zapamiętane wyrazy i ciągi wyrazowe, wykreślać podane sylaby czy dokonywać matematycznych obliczeń. Są tu pola do rysowania, podpisywania, a na końcu książki, umieszczone zostały rozwiązania do trudniejszych łamigłówek.

Zadania są urozmaicone i pomysłowe więc ich rozwiązywanie będzie przyjemnością i dobrą zabawą.

„Superpamięć dla dzieci” to ćwiczenia przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas, które w ciekawy i kreatywny sposób pomogą naszym dzieciom wzmocnić pamięć i rozwinąć spostrzegawczość. Według mnie jest to pozycja dla dzieci, które potrafią już czytać i pisać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.