Najpiękniejszy ogródek Borsuka

Autor: Marsha Diane Arnold
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” to nowość wypuszczona nakładem wydawnictwa Amber, która w niezwykły i przyjazny sposób pokazuje, że nie zawsze trzeba być perfekcjonistą i że nie wszystko da się zaplanować.

Borsuk bardzo chciał mieć najpiękniejszy ogródek w okolicy. Wszystko dokładnie sobie obmyślił i zaplanował.

Od poprzedniego lata zbierał nasionka i gromadził je w idealnym porządku. Doglądał ich przez zimę, a na wiosnę z wielkim przejęciem rozpoczął pracę. Chciał zrobić najrówniejsze, wręcz doskonałe grządki.

Przyjaciele przyszli mu z pomocą. Od wiosny razem ciężko pracowali: pielili, grabili, aż wreszcie zasiali, aby na końcu wspólnie świętować.

Borsuk nie mógł się doczekać: już widział swoje równiutkie, piękne grządki kwiatów i warzyw. Następnie przyszedł upragniony deszcz, a potem jednak też burze i wichury, które porwały wszystkie nasionka. 

Podłamany Borsuk zamknął się sam w domu podłamany. Przyjaciele po raz kolejny przyszli z pomocą. Zachęcili go, by wyszedł z domu. Jego oczom ukazało się prawdziwe dzieło sztuki.

„Najpiękniejszy ogródek Borsuka” to opowieść o tym, że nie wszystko można zaplanować. Jest to pomysłowa książka o przyjaźni, współpracy i o tym, że nie zawsze wszystko układa się w życiu, tak jak tego chcemy. To jednak wcale nie oznacza, że przez to jest gorzej. To ciepła lektura dla najmłodszych, posiadająca piękne ilustracje z czterema porami roku.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.