Samochody świata

„Samochody świata” nakładem wydawnictwa Fenix to wspaniała książka dla fanów czterech kółek.

Pierwszy pojazd mechaniczny skonstruowany został w XVIII wieku. Musiało jednak minąć sporo czasu, nim ulice zaczęły zapełniać się samochodami. Dziś widok zatłoczonych miast i autostrad nikogo już nie dziwi.

Pojazdy silnikowe opanowały drogi i trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Dla wielu są środkiem lokomocji i sposobem transportu ładunków, mniejsze grono wiąże z nimi swoje hobby, a dla innych poruszanie się samochodem to praca zarobkowa.

Współczesna oferta modeli jest ogromna. Decydując się na kupno samochodu, jedni będą sugerować się typem nadwozia, dla innych podstawą będzie rodzaj i moc silnika, jeszcze inni zwrócą uwagę na wnętrze i funkcje dodatkowe. Argumentem kolejnych będzie bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Tak naprawdę tylko od naszych potrzeb, gustów i zasobności portfela zależy jakim pojazdem będziemy jeździć.

Dzięki przejrzystej szacie graficznej najmłodsze pokolenie bez problemu odnajdzie dane dotyczące osiągów, pojemności czy maksymalnej prędkości. Natomiast profesjonalne fotografie sprawią, że dziecko poczuje się, jakby znalazło się na wielkiej wystawie samochodów.

Ten niezwykły album zawiera kilkaset modeli z różnych półek cenowych i odmiennych kategorii. Opisy poszczególnych samochodów dostarczą najważniejszych i najistotniejszych informacji na ich temat. Przerzucając kolejne strony, dziecko odniesie wrażenie, jakby spacerowało alejkami wśród niezwykle fascynujących modeli.

„Samochody świata” to zbiór najciekawszych i najpopularniejszych samochodów, które produkowane są przez największe światowe koncerny. Niewykluczone, że wiele razy młody czytelnik zatrzyma się przy którymś z pojazdów, by dokładniej mu się przyjrzeć i poznać go jeszcze lepiej. Książka może stać się dla każdego, niezależnie od wieku, niezwykłym kompendium wiedzy o samochodach. Pojazdy, które są w nim zawarte, możesz spotkać na ulicach lub też… w swoim garażu. Ten wspaniały album, zabierze młodego czytelnika w fascynującą podróż w świat motoryzacji. Książka będzie piękną ozdobą dziecięcej biblioteki, ale i nie tylko.