Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to książka dla dzieci, która uczy, czym jest tolerancja i wartość przyjaźni.

Główna bohaterka Ania usłyszała o przyjaźni, ale nie jest pewna, czy wie, czym ona jest. Postanawia wypuścić swój zielony latawiec, żeby poleciał w świat i wrócił do niej z opowieściami na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów. Dziewczynka chce dowiedzieć się, jak wygląda przyjaźń w wielu miejscach oraz czy istnieje różnica między nimi.

Zielony Latawiec przemierza ponad trzydzieści krajów, w tym m.in. Brazylię, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Niemcy, Chiny, Japonię itd.

Książka jest uzupełniona krótkimi komentarzami i pięknymi ilustracjami, przedstawiającymi czytelnikom kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w danym kraju. Ciekawostki, pytania i zadania dotyczące pokazywanych miejsc budzą w dzieciach ciekawość świata i empatię oraz skłaniają do refleksji i współodpowiedzialności za otaczający nas świat i ludzi.

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to niezwykły projekt, nad którego powstaniem pracowało kilkadziesiąt artystów z całego świata. Widać, że wszyscy autorzy dołożyli wszelkich starań, aby ją stworzyć. Adaś otrzymał dedykację od autorki i drobne upominki, które zostały dołączone do książeczki. Ta niezwykła lektura będzie piękną ozdobą Biblioteki Malucha i będziemy do niej wracać. Zachęcam Was do jej przeczytania, a jeśli szukacie pomysłu na prezent, z pewnością jest to pozycja warta uwagi.