Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów

Autor: Pavla Hanackova
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 22
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów” to popularnonaukowa opowieść dostosowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.

Bohater książki – Antek – opowie dzieciom o różnych środowiskach i ich mieszkańcach. Wraz z nim dzieci wyruszą w podróż dookoła świata, by pomóc zwierzętom trafić do ich domów. Podczas wyprawy najmłodsi poznają aż 7 cudownie opisanych lasów i wiele ciekawostek na temat ich specyfiki i roślinności.

Pewnego dnia Antek natrafia na furgonetkę przemytników egzotycznych zwierząt. Samochód miał wypadek, po którym ucieka z niego kierowca, porzucając zwierzęta. W środku znajduje się siedem stworzeń z różnych stron świata. Zwierzaki, którym trzeba pomóc to: koala, lemur, sójka, panda wielka, leniwiec, wydra oraz rosomak. Zwierzęta nie pamiętają, skąd pochodzą, ponieważ porwano je za młodu. Antek postanawia im pomóc i bezpiecznie odwieźć do domu.

Chłopiec, przemierzając różne lasy, znajduje odpowiednie miejsce każdemu z nich. Młodzi czytelnicy wraz z Antkiem odwiedzą las mieszany w Europie, las bambusowy w Chinach, las eukaliptusowy w Australii, las borealny w Kanadzie, kolczaste zarośla na Madagaskarze, las wodorostów u wybrzeży Kalifornii oraz tropikalny las deszczowy w Kostaryce. Dzięki Antkowi każde z porwanych zwierząt odnajduje swoje naturalne środowisko.

„Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów” w przystępny dla dzieci sposób poszerza wiedzę na temat lasu, jego cyklu życia i mieszkańców, którzy mają olbrzymi wpływ na jego funkcjonowanie. Wyraźne ilustracje, krótkie opisy, ciekawostki przyrodnicze, ciekawy pomysł na przygodę wśród lasów na świecie – to wszystko sprawia, że młody czytelnik może być oczarowany tą książką. W serii ukazała się także pozycja pt. „Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”, o której pisałam tutaj.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.