Mój straszny brat

Autor: Witold Wodziczko
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 12
Wiek: 2+
Moja Ocena: 3+/5

„Mój straszny brat” to tekturowa, rymowana książeczka z modelem dźwiękowym dla starszych braci, jak i młodszych siostrzyczek.

Głównym narratorem jest mała dziewczynka, opisująca wyczyny swojego starszego brata. Opowiada ona o tym, jak jej braciszek się zachowuje i czego w nim bardzo nie lubi.

Chłopak dokucza siostrze na różne sposoby: udaje, że łyka obrzydliwe robale, wrzuca jej żabę za koszulkę, czy podsuwa pod nos swoje śmierdzące stopy.

Brat daje jej w kość – nie lubi się myć, nie dba o porządek, głośno siorbie, kicha i czka, do tego mówi z pełną buzią, jednak kiedy jest potrzebny, potrafi być kochany. Kiedy na drzewie zawisł ulubiony misio dziewczynki, chłopiec wykazuje się odwagą i bez problemu można na nim polegać.

„Mój straszny brat” to historia o zaletach posiadania rodzeństwa. Książka ta porusza tematykę dobrego wychowania w bardzo zabawny sposób. Strefą dominującą są ilustracje, dlatego lektura nadaje się do oglądania już dla tych najmłodszych. Szczególną atrakcją tego wydania są wbudowane w książkę moduły dźwiękowe. Po naciśnięciu miejsca, wskazanego na każdej kartonowej stronie, usłyszymy odgłosy puszczania bąków, bekania, rechoczącej żaby, czy słodkiego całusa.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.