Być jak Bernard

Autor: Simon Philip
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Być jak Bernard” to książka, która w prosty, obrazowy sposób uczy akceptacji siebie i innych.

Tytułowy bohater jest królikiem, więc wydaje mu się, że powinien myśleć, jeść, ubierać i śnić jak królik. Tylko że jego sny nie są takie jak u typowych królików. Są mniej… królicze.

Aby reszta społeczeństwa nie uznała go za dziwaka, kłamie. Kiedy pytają go, czy lubi to samo, co one, przytakuje, pomimo że wcale tak nie jest.

Pewnego jednak razu Bernard decyduje, że nie będzie już taki jak wszystkie inne króliki. Nie ma zamiaru ruszać noskiem i nadstawiać uszu. Podczas gdy inni mogą śnić o marchwi, marzenia Bernarda są czymś więcej… są kolorową dyskoteką.

„Być jak Bernard” jest lekturą, która rozwija dziecięcą wyobraźnię, spostrzegawczość i kreatywność oraz umożliwia rozmowę na przeróżne tematy. Bernard pokazuje, że bycie sobą jest najlepszą rzeczą, jaką może zrobić każdy króliczek. Jest to lektura dla tych, którym brakuje pewności siebie. To książka o tym, aby nie oceniać innych po pozorach. To opowieść o akceptacji, tolerancji i szacunku tego, co inne niż nasze.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.