Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica

Autor: Paulina Chmurska
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica” to opowieść o dwóch gwiazdozbiorach, które mają do wykonania ważne zadanie.

Mała Niedźwiedzica podróżuje po Drodze Mlecznej ze swoją mamą – Wielką Niedźwiedzicą. Dziecko ma ze sobą powierzony jej przez mamę tajemniczy pakunek, który musi bezpiecznie dostarczyć w odpowiednie miejsce na nocnym niebie.

Nie jest to prosta wędrówka – mama uprzedza córkę, że wszechświat jest ogromny i może kryć się w nim sporo niebezpieczeństw.

Na swojej drodze spotykają różne gwiazdozbiory: Gończe Psy, Żyrafę, Rysia, a nawet Smoka – nie wszystkie z nich są przyjaźnie nastawione, więc misja Małej Niedźwiedzicy staje się coraz trudniejsza. Niestety, w pewnym momencie wędrowniczki spotykają ogromny gwiazdozbiór Smoka, który chce zawłaszczyć sobie tajemnicze zawiniątko. Jak potoczy się dalsza historia niedźwiedzic – czy dostarczą one cenną rzecz na czas?

Oprócz głównej linii fabularnej praktycznie na każdej rozkładówce jest wiele ciekawostek dotyczących kosmosu. Młodzi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się jaka temperatura panuje na Słońcu, czym jest spadająca gwiazda i Droga Mleczna, dlaczego tylko niektóre konstelacje mają imiona oraz dlaczego gwiazdy świecą.

„Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica” to ciepła opowieść dla najmłodszych, napisana przystępnym językiem, bardzo wpływającym na wyobraźnię. Do tego zgrabnie przemycone są treści edukacyjne o gwiazdach i niebie. Na młodego czytelnika czeka niespodzianka. W środku znajduje się specjalna rozkładówka, na którą wystarczy poświecić latarką w ciemności, aby oczom ukazała się gwiaździsta mapa nieba. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.