„Ale ja cię nie znam!” („Nie pójdę z nieznajomym”)

Autor: Dagmar Geisler
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

„Ale ja cię nie znam!” („Nie pójdę z nieznajomym”) to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która przybliża problem bezpieczeństwa w kontaktach z innymi osobami.

Młodzi czytelnicy poznają rezolutną Lusię, która czeka pod szkołą, zgodnie z prośbą mamy, na to, aż ktoś ją odbierze. Dobrze wie, że nie może wrócić do domu z obcymi osobami, dlatego za każdym razem, gdy ktoś do niej podchodzi, przeprowadza małą analizę. Odmawia każdemu, kogo nie zna wystarczająco dobrze. Dziewczynka doskonale wie, z kim jest bezpieczna i komu może ufać.

Na przykładzie zachowania bohaterki dzieci dowiadują się komu mogą ufać, a komu nie i jak reagować w stosunku do osób, których nie znają. Ta książka pomoże dzieciom zrozumieć tę podstawową zasadę bezpieczeństwa. Żywe, bliskie rzeczywistości i kolorowe ilustracje zachęcają najmłodszych do rozmowy na ważne tematy.

„Ale ja cię nie znam!” („Nie pójdę z nieznajomym”) to książka, która w przystępny sposób uczy dzieci, jak odmawiać obcym. Pokazuje jak mówić “nie” tym, którzy chcą pokazać im pieska, poczęstować cukierkiem lub zapraszają je do swojego samochodu. To bardzo ważne, żeby dziecko umiało powiedzieć „Ale ja cię nie znam i nigdzie z tobą nie pójdę!”. Publikacja pokazuje sposób postępowania, który pozwoli uchronić nasze pociechy przed zagrożeniami ze strony obcych osób. Lektura pomoże w prosty sposób przedstawić dzieciom te niebezpieczeństwa. Przestrzeganie kilku zasad, które zostaną wpojone dziecku, uchroni je przed problemami w przyszłości. Książka jest zarówno ważna dla dzieci, jak i dla rodziców. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.