Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę!

Autor: Elisenda Roca
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę!” to krótka historyjka, która uczy, jak się właściwie komunikować i unikać agresji.

Paweł idzie po raz pierwszy do nowej szkoły. Uczniowie przestrzegają chłopca przed Erykiem i Martą. Jednak on chce być przyjacielski i się im przedstawić. Nie spodziewa się jednak ataku ze strony urwisów.

Nieznośna dwójka bez powodu popycha rówieśników i wszczyna bójki. Paweł jest przybity całą sytuacją i nie potrafi zrozumieć, dlaczego jego nowi koledzy tak się zachowują. Postanawia opowiedzieć o całej sytuacji szkolnej rodzicom. Na szczęście mama wpadła na genialny pomysł jak pomóc synkowi w tej sytuacji.

Rodzice wraz z Pawłem postanawiają zorganizować w klasie przedstawienie z udziałem innych uczniów, które pokaże agresywnym dzieciom, że uśmiechem i dobrym traktowaniem koleżanek i kolegów mogą zdziałać więcej. Eryk i Marta, widząc dzieci przebrane za zwierzęta, dochodzą do wniosku, że nie trzeba nikogo bić, aby zostać zauważonym. Znacznie szybciej mogą zdobyć przyjaciół uśmiechem i życzliwym gestem, niżeli przemocą.

„Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę!” jest to książeczka do nauki czytania metodą sylabową, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. W każdym wyrazie sylaby zostały wyodrębnione za pomocą kolorów, dzięki czemu najmłodsi bez trudu mogą podjąć pierwsze próby samodzielnego czytania. Lektura uczy radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.