Biblia dla dzieci w obrazkach

Autor: Elżbieta Kidacka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 16
Wiek: 2+
Moja Ocena: 3+/5

„Biblia dla dzieci w obrazkach” to kartonowa lektura o wielkim rozmiarze, która wprowadza najmłodsze dzieci w świat Biblii na przykładzie kilku wybranych scen ze Starego i Nowego Testamentu.

Biblia jest księgą ponadczasową, wciąż uznawana za autorytet. Zawiera wskazówki dotyczące dobrego postępowania, ukazuje postawy godne naśladowania, pokazuje, jak dobrze żyć z Bogiem. Z tego też względu warto już od najmłodszych lat zapoznawać z nią małych czytelników.

Z książki dziecko poznaje osiem streszczeń ważnych biblijnych wydarzeń. „Świat stworzony przez Boga”, „Arka Noego”, „Budowa wieży Babel”, „Mądry król Salomon”, „Narodziny Jezusa”, „Cud w Kanie Galilejskiej”, „Rozmnożenie pokarmu”, „Wjazd Jezusa do Jerozolimy”.

Każde opowiadanie biblijne opowiedziane jest w kilku zdaniach, co uważam jest dobrym rozwiązaniem. Kilka podstawowych informacji z pewnością wystarczy małemu dziecku na początek. Starsze dzieci mogą poczuć lekki niedosyt z opowiedzianej historii i tutaj warto zaopatrzyć się w inną lekturę. Jednak dla najmłodszych, opowiedziana bajka na pewno wystarczy.

Na końcu każdego streszczenia rozdziału z Pisma Świętego znajduje się pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, lub zadanie do wykonania. Ma to na celu ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji i logicznego myślenia naszych dzieci.

„Biblia dla dzieci w obrazkach” to ciekawie i prosto napisane historie, które dostarczają dzieciom podstawowej wiedzy z kanonu chrześcijaństwa. Tekst dopełniają kolorowe ilustracje, które działają na wyobraźnię i zapadają w pamięci dzieci. To nietypowe spotkanie z Pismem Świętym będzie dla małego dziecka prawdziwą frajdą, a dla całej rodziny miłym sposobem na wspólne spędzenie czasu i przybliżenie dziejów biblijnych. Lekturę śmiało można polecić najmłodszym, od 2 roku życia.

Za ten egzemplarz książki, dziękuję mojej koleżance i jej synkowi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.