W każdym domu na każdej ulicy

Autor: Jess Hitchman
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„W każdym domu na każdej ulicy” to krótka historyjka o tym, że dom to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają.

Głównym tematem książki jest rodzina mieszana – mama, tata i ich dwoje małych dzieci. Czytelnicy zobaczą, że wspólne wykonywanie drobnych obowiązków domowych może być najbardziej znaczące ze wszystkich rzeczy w ich życiu.

Na każdej stronie książki przedstawiono wnętrze ich domu i sposób, w jaki czteroosobowa rodzina może spędzać czas w poszczególnych pomieszczeniach: kuchni, salonie, łazience czy sypialni. Wydawać by się mogło, że nawet najbardziej typowe zadania, takie jak gotowanie czy spanie, dają również możliwość małych przygód i lekcji życia.

Mama i tata uczą dzieci wspólnego pieczenia. Wszyscy spędzają czas śpiewając lub cicho rozmawiając. Dzieci uczą się mówić „przepraszam” i jak sprzątać po zakończeniu zabawy. W końcu dom to miejsce, w którym bezpiecznie można się śmiać, płakać i popełniać błędy.

Młodym odbiorcom spodobają się kolorowe ilustracje i rozkładana podwójna strona, która ukazuje wnętrza kilku domów i rodzin, pokazując, że być może wszystkie mają coś wspólnego z domami czytelników. Przedstawione są gospodarstwa domowe o różnych kształtach i rozmiarach. To właśnie codzienne czynności domowników sprawiają, że ich domy są tak wyjątkowe i wypełnione rodzinną miłością.

„W każdym domu na każdej ulicy” jest napisany zabawnym, rymowanym tekstem, a delikatne pastelowe odcienie nadają ilustracjom ciepły i przytulny charakter. To cudowna demonstracja tego, co sprawia, że dom jest miejscem, które dostarcza nam codziennych wydarzeń z życia rodzinnego. To świetna książka o cieple rodzinnym – ukazuje, jak w domu można fajnie spędzać czas z najbliższymi. To właśnie rodzina sprawia, że dom jest miejscem, gdzie czujemy się szczęśliwi i bezpieczni. Każde domostwo to zupełnie inna historia, jednak to właśnie jego mieszkańcy tworzą ową wyjątkowość danego miejsca. To rodzina tworzy dom i wypełnia cztery ściany wspomnieniami, emocjami i rodzinnymi zwyczajami. Od samego budynku zdecydowanie ważniejsze są osoby, które nam towarzyszą oraz atmosfera bezpieczeństwa, wzajemnej troski i szacunku. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.