Rok w lesie

Autor: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4-/5

„Rok w lesie” to wyszukiwanka dla dzieci, która pokazuje, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w poszczególnych miesiącach.

Książka zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam, szczegółowo rozrysowany kadr lasu, z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, porach dnia lub nocy.

Publikacja rozpoczyna się przedstawieniem poszczególnych bohaterów, których znajdziemy na pierwszych rozkładówkach. Miesiąc po miesiącu, przedstawiony został ten sam fragment lasu, tylko w innych okolicznościach przyrody. Widać w nim zachowania zwierząt, również jaka pogoda wtedy panuje. Widzimy kto śpi w dzień a kto w nocy, kto kogo lubi, a kogo lubi mniej.

Na ilustracjach widać szczegóły, dzięki którym każdą stronę możemy długo analizować, a i tak ciągle będziemy odkrywać coś nowego. Dziecko może poznać jakie relacje łączą poszczególne zwierzęta oraz jak każdy z bohaterów książki przygotowuje się do zimy. Natomiast grube, tekturowe strony zapewniają trwałość książki na bardzo długo.

„Rok w lesie” to szczegółowo wydana książka dla dzieci, z ciekawymi i kolorowymi ilustracjami. Lektura ukazuje świat przyrody w interesujący sposób, przedstawiając mieszkańców lasu i piękno przyrody. Książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i szukania związków przyczynowo-skutkowych. To niekończąca się opowieść i wspaniała zabawa na wiele godzin.

: W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.