Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa

Autor: Kaplan Max
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 28
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa” to cudownie opowiedziana historia o wielkiej przyjaźni, ogromnej sile charakteru i niezwykłej odwadze, ze znakomitymi, działającymi na wyobraźnię ilustracjami.

Pewnej jesienno-deszczowej, wyjątkowo zimnej nocy, mała myszka zwana Myszaczkiem, trafia do latarni morskiej. Zauważa ją stary latarnik Gustaw i postanawia zabrać do środka. Pozwala jej zamieszkać ze sobą i obaj wkrótce zostają dobrymi przyjaciółmi.

Myszaczek uczy się od nowego przyjaciela tajników robienia węzłów żeglarskich i w miarę swoich możliwość pomaga Gustawowi w wypełnianiu obowiązków.

Pewnego razu, podczas silnego sztormu, wykonując swoją pracę, Gustaw się przeziębia. Latarnik poczuł się na tyle źle, że nie mógł wieczorem zapalić światła w latarni morskiej. Gdy leżał w łóżku nieprzytomny, jeden ze statków wzywał pomocy. Los marynarzy był w łapkach małej myszki. Myszaczek rozpoczął wyścig z czasem.

Mała myszka wykazuje się ogromną odwagą i pomaga uratować statek. Kiedy Gustaw po kilku dniach wyzdrowiał, nie mógł uwierzyć jaką odwagą wykazał się Myszaczek. Jako dowód uznania i w ramach podziękowania, kapitan uratowanego statku podarował myszce kapitańską czapkę… o dziwo, w pasującym do jego głowy rozmiarze.

„Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa” to ciepła opowieść o ogromnej sile charakteru. Według mnie to ciekawa książka do snu, do której ostatniego czasu często zaglądamy. Piękne i staranne ilustracje dobrze dopełniają tekst. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.