Miasto Potwór

Autor: Joanna Guszta
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Miasto Potwór” to edukacyjna, pełna humoru, dziecięca książka o przyjaznej przestrzeni miejskiej i wzajemnym szacunku.

Pewnego dnia, z morza, w kierunku Miastoszewo, idzie bardzo głodny stwór z niebieską muszką. Ma on szpony, ostre zęby i łuskowatą skórę, które wskazują na to, że mieszkańcy mają do czynienia z klasycznym potworem.

Okazuje się, że bestia, choć głodna, jest również wybitnym smakoszem i nie je byle czego. Nie w smak mu miasto obwieszone billboardami, które zasłaniały niemal każdy fragment elewacji, przez co trudno było gdziekolwiek trafić. Do tego Miastoszewo jest brudne, pozbawione zieleni i bardzo zaniedbane.

Potwór jest smakoszem pięknych miast i dlatego postanawia pomóc mieszkańcom zadbać o mieścinę i doprowadzić ją do porządku. Zamiast więc miasto zjadać, potwór postanawia je przebudować.

Wraz z lokalną społecznością, zabrał się do pracy i nagle wszędzie pojawiły się nowe rośliny, parki i czyste kamienice. Brakowało tylko miejsca, w którym mieszkańcy mogliby się spotkać. W centrum miasta pojawił się plac rozrywki dla każdego, a za pomoc w uratowaniu ich samych przed pogłębiającym się problemem nieczystości i brakiem natury w okolicy, mieszkańcy postawili jego pomnik.

„Miasto Potwór” to pomysłowa książka dla dzieci, poruszająca problem estetyki miast. Lektura uświadamia czytelnikom, jak ważna jest przestrzeń miejska, w której żyjemy. Świetnie poruszony jest wątek reklam, neonów i billboardów, które coraz częściej wkradają się w miejski krajobraz. Przystępny język i atrakcyjne ilustracje, których wspólnym mianownikiem jest humor, pokazują dzieciom, że każdy jest odpowiedzialny za swoje miasto i może mieć wpływ na to, czy jest to przestrzeń przyjazna i ładna. Uczymy najmłodszych podstaw estetyki i poczucia wspólnoty, za pomocą zabawnej historii i bardzo prostych zasad, podsumowanych na końcu książki.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.