Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!

Autor: Elisenda Roca
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!” to seria do nauki czytania dla dzieci 6+. Jest to krótka historyjka, która uczy jak radzić sobie z lękiem przed samodzielnym wyjazdem.

Antek i Ania to szkolni rówieśnicy, którzy tak jak inne dzieci mają rodziny, przyjaciół, chodzą do szkoły, oraz pierwszy raz jadą na kilkudniową wycieczkę.

Ani jedno, ani drugie nie lubi nocować poza domem. Rodzice zapisali ich na wyjazd na wieś, gdzie bez opieki mamy czy taty, wraz z innymi dziećmi będą cieszyć się agroturystyką.

Niestety perspektywa spędzenia nocy z dala od domu, zamiast cieszyć, przysparza im wielu obaw. Ania i Antek rozmawiają o swoich lękach z rodzeństwem i z rodzicami, ale pomimo tego ciągle boją się, że na wyjeździe przydarzy im się coś przykrego.

Podczas pakowania się, po raz pierwszy lęk przed nieznanym spadł na tor boczny. Niestety noc przed wyjazdem nie należała do miłych, ponieważ dzieci sporo rozmyślały nad tym, co czeka je w nowym miejscu.

Od pierwszego dnia pobytu na wsi Antek i Ania mieli dużo zajęć, do tego stopnia, że zapomnieli o tym, czym się zamartwiali. Kolejne dni upłynęły im na wspaniałej zabawie i nauce poznawania nowych rzeczy. Dzieci zapomniały o swoich obawach i stały się radosne oraz szczęśliwe.

„Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!” to historia, która podejmuje temat lęku dziecka przed podróżą bez rodziców w nowe rejony. Jednocześnie pokazuje, że strach i obawa przed nieznanym są normalne, ale warto się odważyć, ponieważ na takich wyjazdach czeka wiele ciekawych przygód. Tekst w książeczce podzielony jest na wyróżnione dwukolorowe zgłoski, dzięki czemu dziecko w prosty sposób poznaje sylabową budowę wyrazu. Sylabizowanie prowadzi do płynności czytania, eliminuje głoskowanie i ułatwia rozumienie sensu wyrazu. Wymawianie poszczególnych głosek jest naturalną skłonnością człowieka i często jest łatwiejsze, niż składanie wyrazu z liter, co sprawia, że nauka czytania metodą sylabową przynosi wymierne efekty. Dzięki tej książce dziecko w łatwy sposób przyswoi umiejętność łączenia sylab w wyrazy i czytania całych zdań.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.