Co cię martwi?

Autor: Molly Potter
Wydawnictwo: Tadam
Liczba stron: 38
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Co cię martwi?” to miniporadnik z praktycznymi sposobami na radzenie sobie z codziennymi zmartwieniami dla rodziców i opiekunów.

Książka obejmuje dwanaście różnych rzeczy, o które dzieci zwykle mogą się martwić. Dla nich zmartwieniem mogą być czyjeś wymówki, nowy nauczyciel, zobaczenie czegoś okropnego w telewizji, znalezienie czegoś trudnego, problemy z przyjaźnią, bycie zaczepionym, kłótnie z rodzicami, lęki i fobie, zazdrość, bycie ignorowanym, samotność i bycie chorym.

Na każdej ze stron czytelnik znajdzie opis innego powodu dziecięcego zmartwienia, a także uczucia, jakie towarzyszą tym chwilom i wskazówki, które pozwolą na odnalezienie wyjścia z każdej z tych sytuacji.

Na końcu lektury znajduje się słownik uczuć oraz krótki poradnik dla dorosłych, który w kilku punktach zawiera rady, jak rozmawiać z dziećmi o ich zmartwieniach.

„Co cię martwi?” to książka, która ma na celu pomóc dziecku radzić sobie z codziennymi wzlotami i upadkami. Ponadto podpowie i da wskazówki na to, jak rozmawiać z najmłodszymi o ich troskach. Będzie także dobrą okazją do rozmów o tym, co je martwi i jak się z tego powodu czują. Publikacja znakomicie prezentuje rzeczy z perspektywy dziecka, a jednocześnie uznając, że lęki są bardzo realne, uspokaja młode umysły dzięki praktycznemu podejściu i łatwym w zastosowaniu rozwiązaniom, które można na bieżąco stosować. Według mnie książka daje fantastyczne spojrzenie na to, o czym dzieci martwią się na co dzień, ale w sposób przyjazny, który jest łatwy do zrozumienia. Ponadto pomoże maluchom radzić sobie z trudniejszymi uczuciami i zdobyć zaufanie do otaczającego je świata. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.