Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości

Autor: Mairghread Scott
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości” to lektura, która zabierze czytelników w fantastyczną podróż, gdzie poznają oni historię robotyki i narzędzia niezbędne do budowy robotów, pomagających nam w codziennych zajęciach.

W Bibliotece Malucha jest to trzecia książka z serii naukomiksu, tuż obok tytułów: „Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie” i „Dinozaury. Skamieliny i pióra”, która znalazła się na honorowej półce u naszego synka w pokoju. Dzięki niniejszej pozycji dziecko będzie mogło zrozumieć zasadniczą różnicę między urządzeniami elektrycznymi a robotami.

Roboty nie są czymś nowym. Ludzie już bardzo dawno temu budowali proste wersje takich urządzeń. Obecnie roboty są już częścią naszej rzeczywistości i z każdym mijającym rokiem stają się coraz przydatniejsze. Pomagają nam w pracy w codziennym życiu, a także badają nowe i nieznane tereny. Roboty są wszędzie: w fabrykach, samochodach, telefonach i w powietrzu, nawet w naszych domach.

Głównym przewodnikiem po komiksie jest Poula, czyli starożytny latający ptak, wykonany przez Archytasa około 350 roku p.n.e. Prowadzi on czytelnika przez różne kraje i okresy historyczne, tłumacząc opisywane zagadnienia i wpływając na samą atmosferę komiksu.

Od Pouli dzieci dowiadują się jak rozpoznać, które urządzenia należą do określonej grupy. Odkryją, co łączy starożytną fontannę z nowoczesnym ekspresem do kawy i odkurzaczem. Krok po kroku zobaczą, które urządzenia w naszym domu znajdują się w komputerach, a które są robotami. Czytelnicy poznają historię robotyki, narzędzia potrzebne do budowy robota oraz ich zastosowanie. Dowiedzą się też, jaki jest wpływ robotów i dronów na obecny stan wiedzy ludzkości, czy jaką pomoc mogą nieść w przypadku kataklizmów, a nawet ich znaczenie w badaniu kosmosu. Przyjrzą się pierwszym sterowanym zabawkom, piszącym kody maszynom, językom programowania czy pierwszym komputerom. Dzieci poznają historię robotyki, narzędzia potrzebne do budowy robotów oraz ich zastosowanie.

Na końcu tego komiksu, dodatkowo jeszcze prezentowane są najważniejsze roboty w historii świata.

„Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości” to wartościowy komiks, którego głównym zadaniem jest przekazanie dzieciom wiedzy o robotyce. Dzięki kolorowym ilustracjom i opowiedzianej przez mechanicznego ptaka historii wszystkie ciekawostki są bardziej przystępne dla młodszych czytelników. Według mnie lektura pochłonie szczególnie ciekawskich, wychodzących naprzeciw nauce. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.