Gobliny. Odległe królestwo

Autor: Danny Willis
Wydawnictwo: Liwona
Liczba stron: 28
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

“Gobliny. Odległe królestwo” porywa nas do fantastycznego świata Grrym, który urzeka nas swoim pięknem, czaruje atmosferą nieznanych, ale i zarazem bardzo niebezpiecznych krain. Żyją tam malutkie Gobliny, ogromne Trolle, jeszcze większe Olbrzymy i wiele innych ciekawych stworzeń…

Książka jest przesłaniem od Goblinów, które ostrzegają Ziemian przed nadciągającym do obu światów niebezpieczeństwem. Jest jednocześnie przewodnikiem pomagającym nam się uratować. Gobliny przedstawiają nam swój świat, jak żyją i czym się zajmują, w wielkich detalach. Opowiadają o przemożnym wpływie maggii (czyli silniejszej wersja magii).

Dzięki książce poznamy fascynujące stworzenia, te dobre i złe, z dokładnymi opisami tego, gdzie mieszkają, czym się zajmują itp. Są tu naprawdę bardzo ciekawe osobniki, włącznie z przechodzącymi w paradoks rybami gigantami, oddychającymi powietrzem, które nie boją się nawet najstraszniejszych smoko-jaszczurów :).

Gobliny przestrzegają nas o połączeniu między naszymi światami. Bardzo dawno temu Wielka Katastrofa zniszczyła wszystkie Muślinowe Bramy i kontakt między Grymm a Ziemią zanikł. Jednak okazało się, że Gobliny odkryły w swojej stolicy Tęczowe Wrota, które na nowo pozwalają przemieszczać się między naszymi światami. To jest dobra, jak i zła wiadomość – Gobliny nas bardzo lubią, jednak na Ziemię przemieszczają się też ogromne ilości maggii, czego nie da się zatrzymać…

W książce zobaczymy stary pergamin, pokazujący mapę naszego świata oraz rozmieszczenie Muślinowych Bram. Przeczytamy też o najgorszych wrogach Goblinów – Trollach, o niekoniecznie złych smokach, sposobach na przetrwanie w świecie Grymm oraz jak jego dobrzy mieszkańcy bronią się za pomocą maggii.

Na koniec dostajemy Plan Działania, który ma nam i Goblinom pomóc wspólnie uchronić nasze światy przed atakiem Trolli na Ziemię. Jest tam Oficjalny Poradnik Dla Ziemian. Dodatkowo w książce znajdziemy specjalny woreczek maggicznej ziemi, na wypadek sytuacji awaryjnej.

Przeczytaj tę książkę szybko, może razem zdążymy uratować nasze światy przed zagładą. Jednocześnie dzięki lekturze zabierzemy nasze dzieci w fantastyczną podróż do świata wyobraźni, który aż prosi się o kontynuację lub rozwinięcie w postaci filmu, książki lub gry. Mnie ten tytuł zafascynował, Adasia jeszcze bardziej. A Ty, też dasz się oczarować?

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.