Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność

„Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność” to opowieść o historii Polski od zakończenia II Wojny Światowej, do pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku.

Para książkowych bohaterów, których poznaliśmy tutaj – Historyjek i Historyjka znowu są w akcji. Historyjek uwielbia odkrywać ciekawe historie, a Historyjka jest prawdziwą pasjonatką, która potrafi je opowiadać. Tym razem będą rozmawiać o wyjątkowym roku 1989. To idealna okazja, żeby zaciekawić najmłodszych ideą wolności i najnowszą historią Polski.

Książka pokazuje historię w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Zarówno treść, jak i język dopasowane są do wieku odbiorcy, a fakty opisane są w sposób zrozumiały dla najmłodszych. Dzięki czarno białym, archiwalnym fotografiom oraz licznym cytatom z relacji świadków, opowieść jest ciekawa i zrozumiała dla dziecka. Natomiast dla pokolenia ich rodziców, zdjęcia w lekturze przywołują sentymenty z dawnych czasów.

Do książki załączone są modele do sklejenia (Fiata 126p i autobusu Jelcz Berliet), a także zestawy ćwiczeń i zadań do samodzielnego wykonania. To wszystko sprawi, że mały czytelnik przyswaja historyczną wiedzę skuteczniej, a przy tym z łatwością i wielką przyjemnością.

„Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność” to edukacyjna lektura z ciekawymi faktami historycznymi, które opisane są w atrakcyjny sposób, a jej treść i język zrozumiałe są dla dzieci. Pozycja jest bogato ilustrowana i zawiera kolorowe rysunki, mapy, liczne fotografie obrazujące opisywane wydarzenia. Dla zainteresowanych wklejam linki do cz.1, 2 i 3, animowanego słuchowiska dla najmłodszych. Jest to projekt, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci: