Co robią uczucia?

Autor: Tina Oziewicz
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 66
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Co robią uczucia?” to obrazkowa książka o emocjach dla najmłodszych.

Nasze dziecko, ucząc się świata i siebie, przeżywać będzie wiele uczuć, od wybuchów radości po złość i smutek. Dla świadomego rodzica rozwijające się emocje pociechy to nie tylko wyzwanie, ale również szansa na rozpoczęcie rozmów, które pomogą maluchowi lepiej zrozumieć siebie i innych.

Niniejsza pozycja przedstawia poszczególne uczucia, które towarzyszą nam na co dzień. W środku książeczki znajdziemy krótki tekst i piękną ilustrację, które w zaskakująco trafny sposób oddają to, co może nam się kojarzyć z poszczególnymi emocjami. Każda strona to mini dzieło sztuki, wizualnie i treściowo, budzące prawdziwe emocje i szczery zachwyt. Myślę, że czytelnik dzięki prostemu i jasnemu przekazowi, pozna uczucia i nauczy się je rozpoznawać.

Na ostatniej stronie jest dodatkowo wytłumaczone, że to wszystko mieszka w nas. Takie obrazowe wyjaśnienie z pewnością pozwoli dzieciom poznać zawiły świat emocjonalny człowieka.

„Co robią uczucia?” to lektura dla dzieci, która może obudzić w nas chęć rozmowy o tym, co skrywa się w naszym wnętrzu. Zaprasza czytelnika do świata uczuć i emocji, z którymi najmłodszym bardzo ciężko przychodzi się oswoić. Dziecko, które nie umie jeszcze powiedzieć co czuje, z łatwością może wskazać wybraną ilustrację, która akurat odzwierciedla jego nastrój. Książka działa na odbiorcę, jego wyobraźnię i skłania do myślenia. Dodatkowo pomoże w lepszym rozumieniu emocji, a co za tym idzie, przyczyni się do lepszego, spokojniejszego życia. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.