Dinozaury od A do Z

Autor: Matthew G. Baron
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 184
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4-/5

„Dinozaury od A do Z” to przewodnik, który na swoich stronach przestawił ponad 300 dinozaurów w porządku alfabetycznym.

Dinozaury żyły w erze mezozoicznej. Wówczas istniał tylko jeden ogromny kontynent, który zaczął się stopniowo rozpadać. Towarzyszyły temu zmiany klimatu i roślinności na świecie, które miały wpływ na przebieg ewolucji dinozaurów.

Książka rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem do historii dinozaurów i kalendarza ery mezozoicznej. Aby zaspokoić ciekawość niektórych młodszych czytelników, książka zawiera również wyjaśnienia, w jaki sposób naukowcy wykorzystują skamieniałości i technologie do rekonstrukcji minionej historii i stworzeń. Następnie wyjaśnione zostało jak korzystać z książki.

Każdy z przedstawionych gadów ma wypisaną nazwę gatunkową i potoczną, jej znaczenie, fakty i skalę porównawczą do wzrostu człowieka, a przy większości także ilustrację. Każde hasło okraszone jest licznymi ciekawostkami na temat wymarłego dinozaura.

Informacje zebrane w książce pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

„Dinozaury od A do Z” to leksykon od wydawnictwa Kropka, wydany dla miłośników prehistorycznych gadów. Nietypowe ilustracje nie są próbą realistycznego sposobu prezentacji dinozaurów, ale artystycznym przetworzeniem dostępnej wiedzy naukowej na ich temat. Jak wynika z tytułu, prawdopodobnie nie jest to rodzaj książki, którą czytelnik miałby przeczytać za jednym razem, ale sprawdza się u dzieci kochających dinozaury, jest pełna kolorowych zdjęć i aktualnych informacji. Myślę, że każdy poważny miłośnik dinozaurów powinien mieć ten atlas w swojej kolekcji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.