Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia

Autor: Adrian Markowski
Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 3+/5

„Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia” to pomysłowa książeczka dla dzieci i pomoc dydaktyczna w nauce mnożenia.

Cała książka skakała się z błyskotliwych wierszyków, które wpadają w ucho, a co ważniejsze, zostają w głowie. Do tego są zabawne i ćwiczą wymowę.

Dowcipne ilustracje to dobry sposób na to, aby zachęcić dziecko do nauki. Dwa wersy na każdej stronie tak szybko wpadają do głowy, że ciężko ich potem nie przywoływać w pamięci przy prostych rachunkach. Łatwe skojarzenia pozwalają małym uczniom szybko i bez wysiłku opanować tabliczkę mnożenia w zakresie do 100. Jednak, pomimo że rysunki są wesołe, według mnie nie wszystkie są odpowiednie do książki dla dzieci.

Podsumowując, uważam, że najlepsza jest nauka przez zabawę i sposób w postaci rymowanek naprawdę pozwala dzieciom szybko opanować tę dziedzinę matematyki. Jest to dobry sposób na szybkie przyswojenie wiedzy. Wystarczy proste skojarzenie z rysunkiem lub dwuwersową historyjką, żeby przypomnieć sobie równanie. Niezła zabawa dla najmłodszych zaczynających naukę, a dla tych trochę starszych — patent na zapamiętanie najbardziej kłopotliwych działań. Polecam dla dzieci mających kłopot z tabliczką mnożenia, ale i dla młodszych, którym wierszyki pomogą w szkolnej edukacji.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.