Przechwalaki

Autor: Agnieszka Zimnowodzka
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Przechwalaki” to kolejna propozycja z serii Humorki, odnosząca się do kolejnej, specyficznej cechy charakteru.

Przechwalaki wszystko mieli najlepsze i zawsze mieli nowinki techniczne. Kupowali to, co mogłoby podnieść ich prestiż. Ich dzieci chodziły do najlepszej szkoły w mieście. Były najzdolniejsze i najpilniejsze wśród uczniów.

Pewnego dnia odbył się piknik rodzinny, córki pana Przechwalaka zaprezentowały swój popisowy taniec baletniczy. Podczas konkursu na najsmaczniejsze ciasto, dziewczynki zdobyły puchar adekwatnie z innym dzieckiem, co z resztą w oczach ich mamy, było oczywiste.

Pani Przechwalakowa, podczas rozmowy z Panią Złośliwczakową przechwala się, jak mogła. Choćby tym, że jej rodzina pochodzi ze słynnego rodu Jej Wysokości Księżnej Najważniakowniejszej. Nie mogąc słuchać dalszych przechwałek, Pan Złośliwczak niecnym sposobem podarował państwu Przechwalakom bilet do S.P.A.

Już następnego dnia kobieta i mężczyzna ruszyli na wycieczkę. Kiedy dostali się na miejsce, nie wyglądało to na luksusowe SPA z hydroterapią, masażami, czy wizytami u kosmetyczki. Ponieważ bilet zapełnił im kilkudniowy pobyt w Szkole Przetrwania dla Aktywnych.

Przechwalaki spędzili kilka dni w lesie, robiąc rzeczy, do których nikt nigdy by ich nie namówił. Żywili się roślinami i owocami znalezionymi w lesie, pili deszczową wodę i spali na gołej ziemi. Na początku byli wściekli, ale po pewnym czasie sytuacja się zupełnie odmieniła. Przechwalaki zobaczyli, że jak nie skupiali się na sobie, potrafią się świetnie bawić. Odkryli, że rozmowa może być inspirująca i ciekawa. Taka szkoła nieco zmieniła ich zachowanie, choć nie zawsze potrafili się opanować dalszym przechwałkom wśród tłumu, ale to już inna historia.

„Przechwalaki. Historia z serii Humorki” to krótka i zabawna opowieść z lekcją pokory, skierowana do najmłodszych. Książeczka zmusza małego czytelnika do zastanowienia się nad poruszoną cechą charakteru. Ciekawa i kolorowa bajka, w sam raz do poczytania przed snem.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.