Co jeśli się zgubie? Jak zachować się w tłumie

Autor: Dagmar Geisler
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Co jeśli się zgubię? Jak zachować się w tłumie” to przystępna książeczka dla dzieci, która w prosty sposób wyjaśnia co zrobić, jeśli kiedykolwiek zostaną one publicznie oddzielone od rodziców.

Lusia jest podekscytowana, mogąc iść z mamą do miasta. Jest tłoczno przy każdym stoisku, więc dziewczynka trzyma się jaskrawego, czerwonego płaszcza mamy.

W pewnym momencie Lusia dostrzega Roberta, zagubionego od jakiegoś czasu. Chwilę potem dziewczynka na swojej drodze spotyka pieska i rozłącza się od mamy.

Lusia energicznie się rozgląda, ale nie może znaleźć mamy. Jej ścieżka ponownie krzyżuje się z małym chłopcem Robertem, który ma łzy w oczach, ponieważ od dawna szuka ojca i powoli wpada w panikę.

Rezolutna dziewczynka porządkuje swoje myśli, uspokaja chłopca i wyjaśnia zasady, których nauczyła się w takim przypadku.

Dzięki zachowaniu zimnej krwi, opanowaniu i odwadze, Lusia i Robert odnaleźli swoich rodziców.

Ta ważna historia pokazuje, jak jasne zasady i ustalenia mogą pomóc chronić dzieci podczas zwykłej wycieczki. Zakończenie zawiera prostą listę kroków, które dzieci mogą zapamiętać na wypadek zgubienia się w przyszłości, a także zachęty dla rodziców, aby pomogli przygotować swoje dzieci na tę sytuację. Lektura wzbudzi fale pytań ze strony dzieci i zachęci je do rozmowy na ważne tematy. Według mnie jest to ważna pozycja w każdym domu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.