Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać

Autor: Elisabeth Zoller
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Daj mi spokój! Jak nie dać sobie dokuczać” to tytuł, który należy do serii książek „Ja i moje emocje”. Lektura daje dzieciom i dorosłym wiele przystępnych wskazówek, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, zarówno tych codziennych, jak i niecodziennych.

Emilka otrzymała nowy tornister i bardzo chce go pokazać swoim przyjaciołom. Jednak w drodze do przedszkola spotyka dwoje paskudnych dzieci, które blokują jej drogę i absolutnie nie pozwalają jej przejść. Dziewczynka prosi Gośkę i Kacpra, aby zostawili ją w spokoju, ale ta prośba nie zostaje wysłuchana. Zamiast tego Emilia jest obrażana, wyśmiewana i popychana. 

Mały przedszkolaczek robi się malutki, jak mysz, dopóki starszy uczeń nie staje jej na drodze, a źli rówieśnicy znikają jak błyskawica. Emilka zapytana o to, co się tutaj działo, nie miała na tyle odwagi, by powiedzieć prawdę, aby nie wyjść na skarżypytę.

To nie będzie ostatnie spotkanie Emilki z Gośką i Kacprem… Ale o tym, jak poradziła sobie z kłopotliwymi kolegami z klasy, odsyłam do książki. 

Na wewnętrznych stronach okładki znajdziemy podsumowanie, czyli krótkie wskazówki nawiązujące do problematyki omówionej w lekturze. 

„Daj mi spokój” stanowi wartościową lekturę, szerzącą treści, które każde dziecko, niezależnie od wieku, powinno znać. Kwestie znęcania się, przemocy w szkołach i umiejętności rozwiązywania kłótni powinny być tematem lekcyjnym w każdej szkole. Dzięki tej książce dzieci uczą się, jak się nie poddawać i poznają spektrum działania w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz dowiadują się, że ich własna osobowość, może wzrastać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.