Słoń

Autor: Jenni Desmond
Wydawnictwo: Łajka
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Słoń” to pięknie ilustrowana książka z literaturą faktu, która uczy dzieci o gatunku zagrożonym wyginięciem.

Siła tej lektury tkwi w sposobie, w jaki autorka przedstawia młodego chłopca w interakcji z informacjami, które poznaje w książce o słoniach.

Kilkulatek podnosi książkę z tytułowym bohaterem i zostaje wciągnięty w jego otoczenie, gdzie dowiaduje się o życiu tego ssaka, od narodzin do śmierci.

Lektura oświeca czytelników cudownymi zdolnościach słyszenia słoni i informuje nas o tym, w jaki sposób mają one kły lewo- lub prawostronne. Te wspaniałe stworzenia wyglądają na lekkie i pełne gracji, mimo swojej wielkiej wagi, ponieważ zawsze chodzą na palcach. Mają doskonały słuch i potrafią wykryć pomruki innych słoni z odległości dziesięciu kilometrów. Jedzą niemalże bez przerwy – potrafią pochłonąć nawet 300 kg materii roślinnej w ciągu dnia i wypić prawie 200 litrów wody. Są świetnymi pływakami, śpią czasem tylko 2 godziny na dobę i są nadzwyczaj troskliwe wobec potomstwa. Żyją w stadach i dożywają pięknego wieku.

„Słoń” to książeczka popularnonaukowa, która została stworzona po to, aby czytelnicy w każdym wieku mogli się dowiedzieć wszystkiego o słoniach azjatyckich i afrykańskich. Pozwala nam ona czerpać inspirację i przybliżyć obyczaje mądrego, największego ssaka na lądzie. Ilustracje są tak piękne i szczegółowe, że naprawdę ożywiają informacje zawarte w książce. Osobiście uważam, że jest to interesujące podejście do przekazywania wiedzy w literaturze faktu. Polecam do wspólnego czytania.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.