Na boisku. Piłkarskie gry zespołowe

Autor: Łukasz Olkowicz
Wydawnictwo: Polarny Lis
Liczba stron: 72
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4/5

„Na boisku. Piłkarskie gry zespołowe” to ciekawie zilustrowana książka dla dzieci, która pokazuje pięć fascynujących dyscyplin sportowych i skłania do aktywności fizycznej.

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna i baseball, to sporty, w których najważniejsza jest piłka. Książka składa się z pięciu głównych rozdziałów, odpowiadających każdą z opisywanych dyscyplin. W każdym przypadku zaczyna się od wstępu na temat historii danej gry. Każda profesja opisana jest w ten sam sposób. Czytelnik poznaje zasady gry, sprzęt, ligę młodych, predyspozycje, prezentację wybitnych zawodników, polskich i nie tylko oraz kilka ciekawostek.

Na stronach lektury dziecko poznaje wybitnych zawodników każdej z dyscyplin. Przeczyta rozmowę z jednym z najlepszych polskich siatkarzy – Łukaszem Kadziewiczem. Dodatkowo zasięgnie informacji o tym, jakie musi mieć predyspozycje, żeby uprawiać dany sport i jaki sprzęt jest wymagany.

„Na boisku. Piłkarskie gry zespołowe” to pozycja z serii „Wybieram swój sport”, która w sposób przejrzysty wyjaśnia omawiane dyscypliny sportowe. Lektura pomoże dzieciom w poszukiwaniu własnej pasji i zachęci je do ruchu. Jest to książka kibica i piłkarza.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.