Od złości do radości. Jak rozpoznawać i okazywać uczucia

Autor: Holde Kreul
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Od złości do radości. Jak rozpoznawać i okazywać uczucia” to lektura dla dzieci, która w przystępny sposób pokazuje, że każdy z nas posiada różne emocje.

Książka zaprasza dzieci i rodziców do rozmowy o uczuciach. Prowadzi ich przez szereg emocji, nie nazywając ich „dobrymi” lub „złymi”, lecz pozwalając dzieciom badać swój własny emocjonalny świat.

Poznanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi to wielka sztuka, której uczymy się przez całe życie, ale zacząć powinniśmy już w dzieciństwie. Nie ma dobrych i złych emocji, ale mały człowiek musi wiedzieć, że nie w każdej sytuacji może skakać z radości i śmiać się do rozpuku, podobnie, jak nie może pozwolić sobie na niegrzeczne zachowanie czy brzydkie słowa, tylko dlatego, że akurat ma zły nastrój.

Dzieci często nie wiedzą, jak radzić sobie ze swoimi uczuciami. Punktem odniesienia jesteśmy dla nich my, a przecież często ukrywamy to, co czujemy. Dlatego dzieci muszą poznać świat własnych uczuć, aby móc reagować na innych. Powinny wiedzieć, w jakiej mierze trzeba kontrolować swoje emocje, a kiedy można je uzewnętrzniać, uczyć się wyznaczania granic.

Nie jest łatwo poradzić sobie z wieloma sprzecznymi emocjami. Rozpoznanie własnych uczuć i odpowiedzialne radzenie sobie z nimi to dla dzieci ważny proces nauki.

„Od złości do radości. Jak rozpoznawać i okazywać uczucia” to lektura, która przedstawia potwierdzające spojrzenie na to, jak zrozumienie emocji jest kluczem do bezpiecznego i konstruktywnego wyrażania ich. Książka może rozpocząć dyskusję z dziećmi na temat uczuć, jakie nam towarzyszą i zachęcić do dalszych rozmów. Dzięki jej pomocy mali czytelnicy będą mieli odwagę akceptować wszystkie swoje emocje. Wyraziste i dynamiczne ilustracje przedstawiają smutek, miłość, strach i nie tylko, w łatwo dostępny sposób dla młodego odbiorcy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.