Gerda. Opowieść o morzu i odwadze

„Gerda. Opowieść o morzu i odwadze” historia pełna miłości i ciepła, troski, ale i odwagi.

Wzruszająca historia Gerdy i Larsa, rodzeństwa wielorybów, które po latach rozłąki odnajduje się w głębinach oceanu. Od kiedy brat i siostra połączyli się ponownie, wspólnie śpiewają niezwykłą kołysankę, której matka nauczyła ich, gdy byli małymi wielorybami. 

Pewnego dnia rodzeństwo dowiaduje się, że pieśń ma dalszy ciąg i mimo strachu przed nieznanym, postanawiają odnaleźć kogoś, kto wie, jak brzmią kolejne strofy.

Ciekawe świata i chcące poznać resztę piosenki małe wieloryby postanowiły wyruszyć w podróż. Pomimo strachu oraz licznych wątpliwości, przemierzają najgłębsze zakamarki oceanu, ponieważ bardzo pragną odnaleźć ciąg dalszy ukochanej melodii.

Podczas wyprawy poznają wielu mieszkańców podwodnego świata i przeżywają ciekawe przygody. W drodze przechodzą przez straszne plamy na wodzie, cienie, trzaski, pomocne delfiny, budzącą grozę murenę, Lars znika na jakiś czas, a na końcu spotyka ich groźna burza.

Pewnego burzowego dnia wychylają się z wody, żeby ostrzec małą dziewczynkę przed nadchodzącym sztormem. To właśnie to dziecko uświadamia im, że odnaleźli już to, czego szukali. Z radością w sercu, Gerda i Lars, po długiej podróży, powracają w swoje rodzinne strony.

„Gerda. Opowieść o morzu i odwadze” to bajkowa i czarująca opowieść o pokonywaniu strachu, bratersko-siostrzanej miłości i tworzeniu własnej historii. Publikacja jest niesamowicie zilustrowana, jej tekst jest prosty, przejmujący i wprowadza czytelnika w niezwykły nastrój. Jest to książka, którą polecam wszystkim miłośnikom morskiej fauny, a także tym, którzy chcą postawić pierwszy krok w odkrywaniu piękna wodnego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.