Piraci z naszej ulicy

Autor: Jonny Duddle
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Piraci z naszej ulicy” to zabawna, przyjemna i rymowana książeczka z dobrym przesłaniem dla najmłodszych.

Fabuła opowiada historię piratów, którzy przenoszą się do spokojnej, nadmorskiej mieścinki, liczącej zaledwie 222 mieszkańców.

Rodzina Jolley-Rogers musi zejść na brzeg i wprowadzić się do domu, sąsiadującego z innym, w którym mieszka mała dziewczynka Matylda. Jest ona zachwycona, że wprowadza się rodzina z chłopcem – piratem w jej wieku.

Matylda nie traci czasu i wkrótce zaprzyjaźnia się z najstarszym synem pirata, Jimem. Jej rodzice nie są z tego zbytnio zadowoleni, podobnie jak wielu innych mieszkańców lokalnej społeczności. Często narzekają na ubiór piratów, higienę osobistą, zachowanie oraz martwią się, że może to mieć negatywny wpływ na ich córkę. Być może dzieje się tak dlatego, że rodzina Jolley-Rogers nie pasuje do reszty mieszkańców.

Pewnego dnia Matylda budzi się i stwierdza, że ​​sąsiedzka rodzina zniknęła, a ona nawet nie miała czasu się pożegnać. Jednak rano po tym, wszyscy mieszkańcy miasta znajdują znak „X” w swoich ogrodach przydomowych, a pod każdym z nich zakopany jest skarb. Ludzie zdają sobie sprawę, że to Jolley-Rogers pozostawili każdemu miłą niespodziankę. Wszyscy są tak zadowoleni, że zapominają, czego nie lubili w piratach. Matylda otrzymuje również zaproszenie na pokład statku na czas wakacji szkolnych od swojego nowego przyjaciela pirata.

„Piraci z naszej ulicy” to książeczka, która ubarwi każdą biblioteczkę. Z sarkazmem pokazane są ludzkie cechy, takie jak skłonność do plotkowania oraz że nie należy oceniać pochopnie innych. Ilustracje są genialne, ekscytujące i dodają zabawnego charakteru do historii. To urocza pozycja o tym, jak ludzie mogą przezwyciężyć różnice. Lektura zaprasza do dyskusji na temat tolerancji, a także uczy tego, żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.