Jak pokonać nocne stwory?

Autor: Catherine Leblanc
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Jak pokonać nocne stwory?” to książeczka, która zachęca dzieci do poznania sekretnych sposobów na pozbycie się koszmarów.

Lektura rozpoczyna się od opisu czynności nocnych stworów, które w trakcie naszego snu robią z nami, co chcą: zawstydzają, grożą i straszą.

Najmłodsi dowiadują się, że strachy cieszą się z naszych nieszczęść, są złośliwe i mogą zrobić najgorsze rzeczy, ale… tylko we śnie.

Bywa tak, że dziecko budzi się w nich z krzykiem. Coś je zaniepokoiło, wytrąciło ze snu lub po prostu, ot tak, wybudziło.

Zdarza się, że przyczyną mogą być stwory, które przychodzą uprzykrzać sen naszym dzieciom. Okazuje się, że ta książeczka podpowie nam, jak temu zaradzić.

Najlepszym sposobem na obronę przed stawowymi będzie wypicie ziołowej herbatki przed snem, rozsypane konfetti i powieszenie kartki z napisem: „Koszmary stop!”. Podobno sprawdzonym rozwiązaniem jest położenie kostki cukru, żeby przyciągała dobre sny lub wymyślone zaklęcie powtórzone 7 razy. Narysowanie portretu nocnego stwora również pomaga go pokonać. Jednak najefektywniejszym sposobem jest użycie złych snów do własnych celów, jak choćby wykorzystanie ich do tworzenia superhistorii do opowiadania. Natomiast zdarza się i tak, że nocne stwory chcą coś dziecku przekazać i kiedy ono to zrozumie, same znikają bezpowrotnie.

„Jak pokonać nocne stwory?” to bajka, którą należy traktować z przymrużeniem oka, tak, jak poprzednie części. Śmieszna, kolorowa i dość szybka czytanka dla najmłodszych. Jej zabawny tekst i śmieszne ilustracje pomagają dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.