O wilku, który nie zjadł nikogo

Autor: Puig Jordi Palet
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 72
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„O wilku, który nie zjadł nikogo” to interaktywna książka dla dzieci, której główną nowością jest to, że pozwala na korzystanie z technologii rzeczywistości wirtualnej na wielu jej stronach.

Książka dzięki darmowej aplikacji wykorzystującej AR otwiera ona przed czytelnikami świat dźwięków i ruchomych obrazów, dzięki którym każda jej strona staje się niezapomnianą przygodą. Zabawne animacje i dźwięki dostarczają dużo radości młodym czytelnikom.

Lektura zawiera 5 krótkich historyjek o przygodach wilka o imieniu Lucek. Zwierzak ma straszliwy problem. Wilk nie może nikogo zjeść, ponieważ za każdym razem wypada mu szczęka. Biedaczysko udaje się do lekarza, który mu pomaga, ale ostrzega, że jeśli będzie dalej tak postępować, sytuacja się powtórzy. Co prawda wilk przerzucił się na kurze jajka, ser żółty i mąkę, ale jego apetyt powiększał się na coś znacznie większego. Niestety, kiedy przechadzał się po lesie, Lucek natknął się na potwora w czerwonej pelerynie, ze świńskim ryjkiem, kosmatą brodą, opasłymi uszami i ostrymi rogami. Tak się przestraszył, że szczęka znowu wypadła mu z zawiasów. Zdecydowanie był to wilk, który miał wielkiego pecha.

Historyjki inspirowane są klasycznymi bajkami, jednak zostały przedstawione w nowy, zaskakujący sposób. Opowieści okraszone są sporą porcją dobrego humoru, dzięki czemu można się przy nich świetnie bawić. Dzięki tej interaktywnej publikacji dziecko może mieć swój udział w tworzeniu szaty graficznej opowiadań. Jest jeszcze bardziej zaangażowane w treść i może ją kreować na swój własny sposób.


„O wilku, który nie zjadł nikogo” to seria książek „Kreatywne opowieści”, która została stworzona, aby dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w czytaniu książki – malując, wycinając, wklejając lub będąc częścią faktycznej historii. Możliwość połączenia czytania na papierze i technologii wirtualnej sprawiła, że ta książka dla dzieci odniosła sukces w naszym domu, co również zachęca całą rodzinę do aktywnego udziału w jej czytaniu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.