Symfonia zwierząt

Autor: Dan Brown
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 48
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Symfonia zwierząt” to niezwykła i zarazem jedyna koncertowa książka w Bibliotece Malucha.

Historia opowiada o zabawnej Myszce Maestro, która odwiedza kilku swoich muzycznych przyjaciół: gepardy, kangury, słonie i płetwale błękitne…

Każda rozkładówka poświęcona jest innemu zwierzęciu, oferując na każdej stronie fragmenty mądrości, które zainspirują rozmowy o współczuciu, cierpliwości, szacunku i uważności. Nie zabraknie w nich także wartościowego przesłania – każdy utwór podsumowany zostanie przez Myszkę Maestro swoistą prawdą życiową lub morałem.

W książce pokazany jest świat zwierząt za pomocą krótkich, choć niezwykle wartościowych i wpadających w ucho wierszy. Lektura ma również ukryte wskazówki i łamigłówki w tle, takie jak pomieszane litery, które po ułożeniu tworzą nazwę instrumentu, na którym gra konkretne zwierzę. Szczerze mówiąc, wyszukiwanie liter zajęło nam sporo czasu, ale ile radości było, kiedy udało odgadnąć się ukryty przedmiot.

Czytelnicy mogą słuchać autorskich kompozycji muzycznych za pomocą bezpłatnej interaktywnej aplikacji na smartfony, która wykorzystuje rzeczywistość wirtualną do odtwarzania odpowiedniego utworu dla każdej strony, gdy zostanie nad nią przytrzymany aparat telefonu komórkowego.


„Symfonia zwierząt” to książka dla dzieci, której towarzyszy niestandardowa ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez samego autora i wykonana przez słynną Zagreb Festival Orchestrę w Chorwacji. Fajna pozycja na rynku dla najmłodszych, polecamy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.