Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy

Autor: Adrian Markowski
Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 104
Wiek: 6+
Moja Ocena: 3/5

„Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy” to zabawna, kolorowa i przyciągająca uwagę książka dla uczniów młodszych klas oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Po sukcesie pierwszego tomiku matematycznych wierszy autor tym razem oswaja dzieci z dzieleniem. Na skuteczność metody dowiodła poprzednia publikacja „Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy”, o której możecie przeczytać na blogu.

Każda strona książki to inne działanie dzielenia w zakresie od 0 do 100. Znajdziecie tam zapisane równania oraz krótkie wierszyki, które obrazowo je wytłumaczą.

Ilustracje w połączeniu z wierszykami są bardzo pomocne w zrozumieniu poszczególnych działań. Każde równanie jest opatrzone rysunkiem, co uprzyjemnia naukę i pobudza wyobraźnię.

Dzięki świetnie dobranym skojarzeniom pozwalają łatwo i bez wysiłku nie tylko nauczyć się tabliczki dzielenia w zakresie od 0 do 100, ale także zrozumieć, czym jest dzielenie i dlaczego nie musi sprawiać najmniejszych kłopotów. Każda rymowanka daje nam świetny sposób na zapamiętanie wyników konkretnych działań.

Książeczka jednocześnie bawi i uczy. Polecam rodzicom, którzy są fanami kreatywnego nauczania. Uważam, że przedstawiona metoda jest dobrym pomysłem, aby dziecko nauczyło się matematyki bez konieczności „zakuwania” tabliczki i sposobem na efektywniejszą naukę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.