Stop czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Autor: Anna Biosca
Wydawnictwo: E. Jarmołkiewicz
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Stop czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach” to edukacyjna książka, która w pomysłowy sposób zapoznaje dziecko z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i najważniejszymi znakami drogowymi.

Lektura ta powstała, aby uwrażliwić dzieci na to, jak ważne jest zdobycie umiejętności poprawnego poruszania się po drogach jako piesi, pasażerowie i kierujący różnymi pojazdami.

Młodzi czytelnicy znajdą w książce wiele praktycznych zadań, dzięki którym w ciekawy i zabawny sposób mogą nauczyć się pewnych wzorców postępowania, które pozwolą im się bezpiecznie poruszać jako pieszym, pasażerom bądź kierowcom.

Poprzez zabawę i zbiór specjalnie dobranych ćwiczeń dydaktycznych dzieci uczą się zasad ruchu drogowego i umiejętności, które pomogą im chronić życie swoje i innych. Sytuacje przedstawione w tym ilustrowanym przewodniku uwrażliwiają dzieci na potrzebę wzajemnego szacunku i rozwagi, niezbędnych do tego, aby bezpiecznie poruszać się po drogach.

„Stop czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach” to wartościowa książeczka dla dzieci, która pomaga w kształtowaniu wzorców prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych. Dodatkowo lektura uwrażliwia najmłodszych odbiorców, do unikania niebezpieczeństw występujących na drogach oraz tych wynikających z zabaw prowadzonych w niewłaściwych miejscach. Myślę, że warto już od najmłodszych lat tłumaczyć dziecku w jaki sposób powinno się poruszać na chodniku, czy przejściu dla pieszych. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.