Mądra głowa zna przysłowia

Autor: Renata Piątkowska
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 88
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Mądra głowa zna przysłowia” to wesołe opowiadania o sytuacjach z życia wziętych, które można zilustrować przysłowiem lub związkiem frazeologicznym o przenośnym znaczeniu.

W środku książeczki znajdziemy piętnaście pouczających przysłów wytłoczonych na czerwono i tyle samo sympatycznych historii, które czyta się jak ciekawą powieść dla dzieci w odcinkach.

Bohaterami poszczególnych powiedzeń są ciągle inne osoby, wiec spokojnie można je czytać pojedynczo. Wszystkie opowieści są dobrze przemyślane i nie ma w nich uczucia sztuczności. Przysłowia są zgrabnie wplecione w tekst, dzięki czemu dziecko bardzo łatwo przyswaja sobie ich znaczenie. Wszystkie historie bazują na codziennych doświadczeniach dzieci, nie są skomplikowane w odbiorze, a wszystko po to, by łatwiej wytłumaczyć kontekst danego związku.

Niewiarygodne jest to, jaką ważną rolę odgrywają powiedzenia w życiu codziennym i jak często ich używamy. Wiele opowiadań odnosi się do legend i tekstów przekazywanych przez pokolenia. Z książki można się sporo nauczyć, dowiedzieć o znaczeniu i pochodzeniu popularnych przysłów. Taka lekcja przyda się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

„Mądra głowa zna przysłowia” to książeczka, która uczy przez zabawę i pomaga zrozumieć tajniki wiedzy, której nawet czasami dorośli nie potrafią sensownie wytłumaczyć. Krótkie, ciekawe i mądre opowiadania okraszone są zabawnymi ilustracjami. Wszystko wytłumaczone jest w prosty sposób, by najmłodszy czytelnik zrozumiał, o co chodzi. Lektura bawi różnego rodzaju sytuacjami i zaskakuje mądrością. Te 15 wesołych historii z życia wziętych, które można zilustrować przysłowiami, przyniosły nam dużo dobrej zabawy, a przy okazji i sporej wiedzy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.