Kto wymyślił wakacje?

Autor: Katarzyna Sowula
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 128
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4/5

„Kto wymyślił wakacje?” to zbiór tematycznych ciekawostek, przegląd kojarzących się z latem aktywności i garść podpowiedzi na temat co robić, żeby się nie nudzić.

Książka podzielona jest na około 50 krótkich rozdziałów, opisujących różne zagadnienia w prosty i ciekawy sposób. W każdej z opowiastek występuje całe mnóstwo nowych słówek, które wyróżnione są w tekście innym kolorem i wielkimi literami. W tych zaskakujących historyjkach doszukamy się rozmaitych faktów oraz przeczytamy o ciekawych miejscach i zwyczajach, które nieodmiennie wiążą się latem.

Począwszy od tytułowej genezy wakacji oraz ferii zimowych, dzieci poznają nie tylko historię obowiązku powszechnej nauki, ale także zasięgną wiedzy o organizacji roku szkolnego w innych krajach. Młodzi czytelnicy dowiedzą się czym są kolonie, półkolonie, letniska czy obozy harcerskie. Przeczytają o kopalniach soli i węgla, jaskiniach, puszczach i miejscach, które przyciągają podróżników czy turystów. Zobaczą jak zorganizować podróż dookoła świata, dowiedzą się jak tańczy się na cichych dyskotekach, co oznaczają kolory górskich szlaków i gdzie można spotkać żubra.

„Kto wymyślił wakacje?” to urlopowe kompendium, które poszerza dziecięce horyzonty i uwrażliwia je na piękno przyrody. Przewodnik utrzymany jest graficznie w klimatach retro, a do tego wypełniony jest ciekawostkami, inspiracjami do rozmów i pomysłami na to, co można robić w wolnym czasie (nie tylko w wakacje!).

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.