Mamo, a dlaczego?

Autor: Monika Krauze
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 88
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Mamo, a dlaczego?” to ciekawa pozycja z dwudziestoma opowiadaniami, napisanymi trafnym językiem dla młodych odbiorców.

Niedawno na BibliotekaMalucha.com pojawiała się książka „Tato, a dlaczego?”. Jak mogłoby być inaczej – przyszła kolej na mamę. Układ lektury jest podobny jak w poprzedniej części – są tu pytania i dialog rodziny z wyjaśnieniami danego zagadnienia. Tym razem do akcji wkracza jednak mama, która ma wiedzę, cierpliwość i umiejętność łatwego wyjaśniania niekiedy trudnych zagadnień.

Zuzka jest bardzo ciekawskim dzieckiem. Jej starszy brat Albert też ciągle jest żądny wiedzy. Małe dzieci cechuje niebywałe zainteresowanie światem, co często wywołuje zakłopotanie u rodziców – przecież nie zawsze pamiętają informacje usłyszane w szkolnej ławce. Rodzeństwo podczas zabaw bądź zwyczajnych, codziennych obowiązków stale obserwuje otaczającą ich rzeczywistość.

Zawiłe problemy wyjaśnione zostały w dowcipny i przy tym prosty sposób. Zabawne rysunki, ilustrujące każdą z odpowiedzi, pomogą czytelnikowi zrozumieć istotę zagadnień.

„Mamo, a dlaczego?” to książka wzbudzająca dziecięcą ciekawość. Ilustracje są zabawne i pomagają jeszcze lepiej zrozumieć zawiłości danego tematu. Proste zdania, obrazowe przykłady i język dopasowany do kilkuletnich odbiorców sprawia, że każde dziecko z zaciekawieniem będzie słuchać. Książkę śmiało można czytać tematami, ponieważ historyjki nie są ze sobą powiązane. Natomiast przeczytanie jednego pytania może spowodować, że przejdziemy do kolejnego. Każda poruszona kwestia jest interesująca i trafnie objaśniona. Książka z powodzeniem zaspokoi ciekawość najmłodszych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.