Co budują zwierzęta?

Autor: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Co budują zwierzęta?” to przecudny album wykonany przez Emilię Dziubak, przedstawiający najpiękniejsze i najdziwniejsze domy w świecie fauny.

Lektura rozpoczyna się rozdziałem, w którym młodzi czytelnicy będą nawigowani czytelną ikoną kamienia. Ten symbol umieszczony jest na każdej stronie, dzięki czemu czytelnicy dowiedzą się o jakim typie budowli jest akurat mowa.

Książka prezentuje zbiór domów stworzonych przez zwierzęta, które są inspiracją dla architektów i inżynierów. Zwierzęcy wynalazcy to mistrzowie w swoim fachu. Potrafią zadziwić, a wręcz i zaszokować swoją niesamowitą inwencją, przestrzenną wyobraźnią oraz pomysłowością. Wszystko po to, by w pełni wykorzystać naturalne środowisko. Zwierzęta do stworzenia własnego kąta wykorzystują naturalne zasoby natury: drewno, włókna roślin, błoto, glinę, mech, porosty, sierść, włosy, a nawet przedmioty pozostawione przez człowieka. Przedstawione budowle pokazują nam nie tylko to, jak wyglądają na zewnątrz, ale też co kryją w środku, dzięki perfekcyjnie odwzorowanym przekrojom.

Czytelnicy przyjrzą się zarówno ptakom, ssakom, gadom, rybom, jak i owadom. Będą mieli przyjemność z odkrywać bogactwa konstrukcji i materiałów. Zobaczą, że nawet w ramach jednego gatunku, pojedyncze zwierzęta mogą się znacznie różnić i tworzyć całkowicie inne budowle.

Ten imponujący majstersztyk przedstawia najciekawsze dokonania zwierząt: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, jednorodzinne i kawalerki, osiedla, mieszkania przenośne i tymczasowe.

Książka zawiera mnóstwo interesujących i przydatnych informacji oraz jest pełna szczegółów i wiedzy, co gwarantuje, że każde jej przeglądanie jest inne, odkrywcze i zaskakuje na nowo. Na każdej stronie znajdujemy opis domu lub budowli danego zwierzęcia, piękne ilustracje i ciekawostki o konkretnym osobniku.

Adasia najbardziej zafascynował temat poświęcony wabieniu samiczek przez samca, poprzez układanie przed gniazdem ciekawych przedmiotów, które mają zainteresować potencjalną wybrankę. Zaciekawiły go też budowle termitów oraz życie podziemne kreta.

„Co budują zwierzęta?” to kompendium wiedzy i zbiór informacji na temat życia różnorodnych zwierząt. Dzięki tej publikacji dzieci rozwiną swoją ciekawość do świata, będą poszukiwać więcej informacji i zadawać wnikliwsze pytania. Uważam, że książka pozwoli wprowadzić pociechy w świat zwierząt, nauczy je rozpoznawać, dowiadywać się jakie relacje łączą poszczególne gatunki i czym one się charakteryzują. Według mnie ten przyrodniczy atlas będzie doskonały dla każdego młodego miłośnika przyrody. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.